Aktuality

Sezóna MTBO 2013 začala

kvě 6, 2013
|
Zaslal: Alda
|
Kategorie: Orienteering
Bookmark and Share
Máme za sebou první dva víkendové MTBO závody. První v Chrastu jsme absolvovali bez dětí a díky za to. Následující víkend v Moravičanech už byl rodinnou záležitostí a tak jsme v praxi poprvé vyzkoušeli nový nosič na 4 kola na tažné. Funguje! Paráda!

Chrast

Nevím, koho napadlo uspořádat jako absolutně první závod sezóny ultralong, ale nebyla to pro nás, veterány, nejlepší volba. Navíc se pořadatelé příliš nedrželi doporučených časů a tak byl výsledek poměrně tristní. Půlka trati v křečích a čas přes 3 hodiny byly opravdu velkolepým vstupem do sezóny. Martina dokončila zřejmě v lepším stavu. Mně bylo tak blbě, že jsem v cíli opravdu neměl ani chuť na pivo. Navíc místní "Gambáč" nelákal už názvem. Velmi příjemným zážitkem bylo večerní posezení v Chrastecké krčmě umístěné v sýpce někdy z 18. století. Prožrané stoly i lavice, příjemná atmosféra a spíše než k tanci tak k poslechu hrající country kapela. Giganti si střihli 5ti člennou černou kočku, ochutnali místní zelenou a spořádaně vyrazili spát do tělocvičny lehce po půlnoci.

Nedělní reparát dopadnul na výbornou. Konstantním pomalým výkonem bez větších excesů se mi podařilo udolat všechny soupeře a opravdu nečekaně vyhrát. Mezičasy celou dobu nic moc, ale v součtu to stačilo. Prostě spolehlivý mapařský výkon ;-) Bronz přidal Žito, takže Giganti slavili úspěch (výsledky). Kosa byla ale jak z nosa.

Moravičany

Hezké shromaždiště na hřišti se stánkovým zázemím a parkovištěm v místě. Kdyby chcalo, nevím nevím. Ale třeba měli pořadatelé v rukávu několik obrovských stanů, které by natáhli na hřišti. Sobotní Long mě stavbou trati nijak neuchvátil. Dlouhé přejezdy po zpevněných až asfatových cestách, kde díky podmáčenému terénu moc voleb nebylo. Dojem bohužel poznamenaný i rozpadem šaltru za třetí kontrolou, kdy jsem myslel, že bude následovat pochod do cíle. Naštěstí se mi podařilo přehazku provizorně uvést do chodu a závod jakž takž dokončit. No, započítávaný výsledek to asi nebude. Celá oblast je ale moc hezká a dokonce se v Pomoraví našel i nějaký ten kopec a downhill do cíle.
Martina v cíli

Nedělní middle opět spravil bajkerské chutě. Šumperáci nás nahnali do podmáčených cest a zasr...ých průseků, kde to hrozilo dalším úrazem výpletu. Vše ale dobře dopadlo a i výsledek byl slušný. Vlajku Gigantu pozvedl nejvýše Boban (zlato) a já jsem přidal bronz. Omladina nás zvesela doprovodila na stupně vítězů. Mezi nás se vklínil starý orienťácký matador Podmol ze Zlína (výsledky). Dlužno dodat, že i Martině se o víkendu dařilo a urvala dvě třináctá místa.

Po závodech jsme ještě stihli s Tolochovýma návštěvu Mladečských jeskyní, což byl zážitek zejména pro naše ogary, protože šli pod zem poprvé. Někteří se prý i lehce třásli strachy. Tatínci se obětovali a počkali venku na zahradě (zahrádce) a vstřebávali nárazy negativního vlnění místního hostinského a jeho ženy, kterým evidentně vadilo, že přišli nějací lidi.

Odměna po jeskyních
Létající cirkus Linharti Křeče v cíli ultra longu, Chrast 4/2013 ČP Moravičany, 5/2013 ČP Moravičany, 5/2013 MTBO Moravičany ČP Moravičany, 5/2013 MTBO Moravičany
Nahoru