Aktuality

Komonec 2017 - sobotní výšlap

pro 14, 2017
|
Zaslal: Alda
|
Kategorie: Orienteering
Bookmark and Share
Rok se s rokem sešel a máme tu již 26. ročník vánočního výstupu na Komonec. Přehoupli jsme se do dalšího čtvrtstoletí. Zanechte proto doma všeho shonu, uklízení, pečení a vaření. Pojďte provětrat hlavu, protáhnout údy a zanotovat u vánočního stromečku pod vrcholem Komonce. V neposlední řadě také připít s přáteli na zdraví a úspěšné zdolání Štědrého dne.

Startovat budeme tentokrát v Jaroslavicách, konkrétně na zahradě u Honnerů (49.2086758N, 17.7075719E). Po úvodní zdravici vyrazíme zhruba po trase Jaroslavické Paseky - Láze (zelená TZ) - Vyhlídka na Salašoch. Tady bychom měli chytnút západ slunka a se setměním budeme pokračovat na Komonec. Zabékáme u našeho malého stromečku, rozdáme drobné prezenty a spustíme sa na Řetechov k "Dubovému stolu".

Žádné pohostinství po cestě tentokrát nečekajte a proto vše se sebú. Možná nás dobří ludé na Pasekách pohostíja horkým čajem, ale moc bych na to nesázal. Připomínám, že moderní osvětlovací technika néni povolená, leda tak nejaké petrolejky a iné otevřené ohně!

Nahoru